Poradíme Vám:     be6dd19d5713db197074145991b91e74.svg +420 461 724 460      efe48043b83ff6db45363a7c5d3e7702.svg info@stepar.cz

Anatomický model, Fyziologická kostra vč. stativu

Cena za 1 ks bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: Torf-Ziegler Torf-Ziegler
Záruka: 24 měsíců
/anatomicky-model-fyziologicka-kostra-vc-stativu-e442.htm
Popis

Anatomický model, Fyziologická kostra vč. stativu

Kvalitní ručně vyrobený pohyblivý model kostry od firmy Rüdiger-Anatomie GmbH, 100% vymodelovaný podle skutečné a pečlivě vybrané předlohy lidské kostry.

Všechny kosti kostry jsou 100 % vymodelovány podle skutečné lidské kostry. U předlohy výrobce dbal nejen na dokonalou stavbu kostí, ale také na některé anatomické zvláštnosti (např. zub moudrosti impaktovaný v dolní čelisti nebo deformaci Os coccygis). Všechny detaily a drobnosti každé jednotlivé lidské kosti jsou přesně reprodukovány. Anatomicky správné a absolutně odpovídající skutečnosti!
Kostra ukazuje všechny z obvyklých 206 až 214 kostí normálního dospělého člověka. Přitom je všech 24 jednotlivých obratlů, všech 12 žeber na každé straně těla, všech 26 kostí na každé noze a všech 27 kostí na každé ruce a na každé straně těla samostatně zobrazeno a pečlivě smontováno. Všechny kostry jsou samozřejmě vybaveny jednotlivými čéškami a jazylkou. Klouby na rukou a na nohou jsou upraveny tak, aby mohly reprodukovat všechny přirozené pohyby. Tak lze například objasnit zkříženou a paralelní polohu kosti vřetenní a loketní při otáčení zápěstí.

Lebka je snímatelná a lze ji rozložit na čtyři části (dolní čelist je odnímatelná). Odklápěcí část kosti v dolní čelisti umožňuje pohled na kořeny zubů, spongiózu, nervový kanál a impaktovaný zub moudrosti. Většinu zubů normálního dospělého člověka lze z čelisti jednotlivě vyjmout a pomocí speciálního adhezivního lepidla opět nasadit. Klenba lebeční je odnímatelná, aby byl umožněn pohled na kompletně vytvořenou spodinu lebeční. Nervové kanály ve spodině lebeční jsou všechny otevřeny.

Kostra je vyrobena z velmi tvrdého, při běžném používání nerozbitného speciálního anatomického plastu. Společnost Rüdiger-Anatomie zcela vědomě používá pro barvu plastu tzv. „světlou slonovinu“. Tato barva má ve srovnání s čistě bílou tu výhodu, že lépe vyniknou důležité anatomické detaily jako struktury, rýhy a otvory, protože nejsou přesvíceny bílou.

Fyziologická kostra navíc disponuje pružnou páteří, vystupujícími spinálními nervy a arterií, otevřenou kostí křížovou s odklápěcí částí kosti (to umožňuje sledování průběhu nervových zakončení v kosti křížové se vstupem do pánevní oblasti). Navíc jsou u fyziologické terapeutické kostry pružně uložena kloubní spojení v rameni, kyčli, koleni a hlezenním kloubu. Díky tomu je model kostry zcela pohyblivý. Je možné provádět všechny přirozené pohyby. Vnitřní a vnější rotace paží a nohou, ohýbání a natahování kolen a loktů, a také pronace a supinace předloktí jsou samozřejmostí. Klouzavá funkce lopatek a přirozená deformace plotének při zatížení ohebné páteře vybavené ultraměkkými meziobratlovými ploténkami jsou dalšími zvláštnostmi modelu. Díky své mimořádné ohebnosti je tato kostra zvlášť vhodná pro demonstraci pacientovi. Elastická spojení umožňují pohled na každou kost pohybového aparátu z jakéhokoli úhlu. Z tohoto důvodu je také elasticky upevněna ruka a noha na jedné straně. Díky tomu lze sledovat anatomii záprstních a zánártních kostí na jejich vnitřních plochách.

Přehled všech předností:
- rukodělná výroba a ruční montáž
- pohyblivá kostra
- ohebná páteř
- 100 % realistický odlitek
- 4dílná lebka s jednotlivě vyjímatelnými zuby a odklápěcí destička v čelisti
- spinální nervy a spinální tepny
- křížová kost s odklápěcí destičkou v kosti
- pružné připevnění paží, lopatek, kyčelních kloubů, kolen a nohou
- kosti loketní a vřetenní se přirozeně otáčejí
- ultraměkké meziobratlové ploténky pro přirozenou deformaci
- jedna ruka a jedna noha jsou připevněny elasticky
- 5ramenný stojan na kolečkách a ochranný obal proti prachu

Rozměry a hmotnosti:

výška včetně stojanu cca: 180 cm,
kostra bez stativu cca: 170 cm,
obvod lebky cca: 51 cm,
šířka ramen cca: 35 cm,
hloubka hrudního koše cca: 38 - 40 cm,
šířka pánve cca: 28 cm,
hloubka pánve cca: 14 cm,
délka horní končetiny včetně ruky cca: 76 cm,
délka kostry ruky cca: 19 cm,
délka dolní končetiny včetně chodidla cca: 97 cm,
délka kostry nohy cca: 25 cm,
průměr stojanu: 60 cm,
hmotnost i se stojanem: 11 kg.

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=442

Proč nakupovat u nás?

  Doprava ZDARMA od 1 250 Kč

  Přímo od výrobce

  Maximální expirace

  Státním institucím na fakturu

  Dárky k objednávkám

Kontakty

ŠTĚPAŘ s.r.o.

Střítežská 570

Polička 572 01

IČO: 07371594 

DIČ: CZ07371594 

   +420 461 724 460​

   info@stepar.cz


30 let na thu

Jsme na trhu od roku 1990

Nákup na fakturu

Pro státní instituce a stálé zákazníky

Doprava zdarma

Pro objednávky
​nad 1 250 Kč

Vše skladem

Jsme přímý výrobce, odesíláme obratem

Maximální expirace

Nejdelší možná doba expirace u lékárniček

Ctíme legislativu

Naše produkty splňují nejnovější vyhlášky